Головна / Новини / Стартував проєкт змін вищої освіти України.
Стартував проєкт змін вищої освіти України.

Стартував проєкт змін вищої освіти України.

Сьогодні, 11 грудня 2020 р. відбулася прес-конференція щодо старту швейцарсько-українського проєкту «Трансформація університету шляхом комплексної діагностики». Ініціаторами проєкту виступили Благодійний фонд «Повір у себе» та Посольство Швейцарії в Україні. Метою проєкту є пошук ефективних шляхів розвитку системи управління закладів вищої освіти, відповідно до найкращих міжнародних практик. Впроваджується проєкт на базі Національного університету “Києво-Могилянська Академія”. Там буде проведено комплексну діагностику стратегії університету, системи управління закладом: фінансова складова, управління персоналом. Також проаналізують особливості національного законодавства у діяльності вишів для впровадження рекомендованих змін.

Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН:«Сьогоднішня подія є дуже непересічною і можливо ми до кінця ще не усвідомлюємо всі можливості, які відкриваються цим проєктом. Цей проєкт виходить за рамки Національного університету «Києво-Могилянська академія» і на наш погляд він дасть спроможність створити інструментарій того, як взагалі можна оцінювати управлінську діяльність і давати рекомендації для її удосконалення в межах усієї національної системи освіти. Це створить дуже серйозну доказову базу, фактологічну базу для подальшого вдосконалення закону України про вищу освіту».

 

Сергій Бабак, Голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій: «Зараз ми працюємо над змінами, які дадуть серйозний поштовх системі освіти – це впровадження повноцінної фінансової автономії університетів, разом з коригуванням системи управління університетів. І тому для нас важливий цей проєкт і ми його підтримуємо, бо саме він буде аналізувати в українських університетах роботу, як фінансової сторони так і системи управління».

Клод Вільд, Посол Швейцарії в Україні: «Маючи великий досвід впровадження чисельних проєктів співробітництва в Україні, ми бачимо потужний науковий і дослідницький потенціал українських університетів, ми вражені високим професіоналізмом і відданістю своїй справі викладачів університетів і ми захоплюємося талановитою українською молоддю! Разом з тим, щоб зробити вищу освіту України конкурентноздатною на глобальному рівні, потрібно пройти важливий шлях з адаптації системи управління закладів вищої освіти до найкращих міжнародних практик. Саме цьому і присвячений наш спільний проєкт».

Тетяна Ярошенко, в.о. президента НАУКМА: «Швидкоплинна реальність та глобалізаційні виклики висувають перед університетами кардинально нові вимоги як до інструментів управління, так і до методів аналізу й оцінки діяльності закладів вищої освіти. Розвиток сучасних вищих навчальних закладів неможливий без застосування сучасних підходів до управління, які дозволять оптимізувати й описати управлінські процеси, ролі, підвищити прозорість інформації, організувати систему підзвітності тощо. І незалежна комплексна діагностика є якраз тією першочерговою, важливою і невід’ємною частиною такого підходу. Саме тому, Національний університет “Києво-Могилянська академія” неймовірно вдячний всім ініціаторам та донорам проєкту за неоціненну можливість стати першопроходцем комплексної діагностики університетських управлінських процесів, на базі якої буде розроблено чіткі інструменти для успішних трансформацій як нашого університету, так і дорожня карта запровадження дієвих змін й в інших університетах в Україні в майбутньому».

Ірина Іванчик, співзасновниця БФ «Повір у себе»: «Бізнес, маючи великий досвід в управлінні, особливо тими компаніями, які є публічними та мають досвід аудиту міжнародних інституцій, може поділитися з університетами своїми напрацюваннями в тому, як будувати стратегії, як досягати цілей, як фокусуватися на тому, що можна реалізувати в короткостроковій або довгостроковій перспективі. І я пишаюся відвагою, хоробрістю та готовністю Могилянки йти на такий аудит для того, щоб не тільки для себе, а й для інших університетів України дати дороговказ, методичні напрацювання, які ми отримаємо по завершенню цього процесу».

Залишити відповідь