Головна / Новини / Разом з УКУ

Разом з УКУ

«Дуже важливо, щоб наша молодь отримала гарну освіту в найкращих університетах та змогла реалізувати себе у суспільстві, стати міцно на ноги, досягти успіху і допомагати людям, які цього потребують», – Ірина Іванчик, Благодійний фонд «Повір у себе».

 

Новий навчальний рік – нові перспективи. Студентам – стипендії, викладачам – гранти на наукові дослідження та введення нових курсів, а також лекція про соціально-відповідальний бізнес. Благодійний фонд «Повір у себе» побував на Святковому тижні, присвяченому завершенню семирічної Кампанії Розвитку УКУ.

Ця співпраця триває вже четвертий рік. Це й не дивно! Український Католицький Університет один з передових в країні. В ньому сучасна технічна база та відмінний склад викладачів. Завдяки комунікації по всьому світу, вони можуть запросити до себе будь-якого лектора чи науковця. А студенти УКУ вже після першого курсу мають можливість проходити практику та брати участь у різноманітних проектах.

Довгоочікуване відкриття Центру Митрополита Андрея Шептицького, та нових спеціальностей, приваблюють абітурієнтів з усієї країни. Незабаром на базі Львівської бізнес-школи УКУ почнуть навчати менеджменту у сфері благодійності. Ірина Іванчик, яка має багаторічний досвід в цій галузі , поділилась ним на семінарі «Благодійність. Від сімейного бізнесу до відповідальності перед суспільством».

«Я розповіла про досвід нашої сім’ї, – каже Ірина Іванчик. – Як ми заснували свій фонд та чому. Це було у 2009-ому році. Тож наш фонд існує вже вісім років. За цей час нашу допомогу отримали чотириста п’ятдесят студентів. І це не тільки студенти УКУ. Хоча їм ми допомагаємо вже четвертий рік».

А починали з того, що у 2013-ому році університет звернувся до Благодійного фонду. Саме тоді студенти почали отримувати стипендії на навчання. Сьогодні в УКУ двадцять два стипендіата.

«З університетом в нас довірливі відносини, – розповідає Ірина Іванчик. – Студентів обирають вони. Ми повністю підтримуємо усі критерії та систему відбору претендентів, які можуть розраховувати на допомогу нашого Фонду. Додаткових умов, аніж ті, які висуває університет, ми не ставимо. Головне – це успішне навчання, щоб студент брав активну участь у соціальному житті університету та волонтерській діяльності».

В цьому році матеріальну допомогу на навчання отримали сім журналістів, вісім соціологів та сім політологів. Серед них і першокурсник Іван Лопатинський.

«Мрію стати політологом, – зізнається Іван. – Мені подобається політика. Подобаються баталії, подобається боротьба. Це цікаво. І я радий, що у Фонді підтримали мене і надали стипендію».

Проте не тільки студенти знайшли підтримку Благодійного фонду «Повір у себе». З 2016-го року запроваджено гранти і для професорів університету. Із тринадцяти проектів було відібрано сім. «Технології майбутнього та етичні виклики. Дослідження потенційних етичних проблем, які можуть бути спричинені новими технологіями» – таку назву має проект Володимира Хіцяка. Він керівник Центру Етики і Технологій Львівської бізнес-школи УКУ.

«Благодійний фонд «Повір у себе» – драйвер нашого проекту! – зазначає пан Володимир. – Якби не цей грант, ми б напевно не змогли стартувати. Бо завжди легко знаходити фінансування, коли проект вже має перші результати, коли тобі всі довіряють, підтримують. Ми дуже вдячні, що фонд «Повір у себе» повірив нам, коли ми тільки починали роботу, коли ми ще не мали результати, а мали лише ідею».

Чому ця ідея зацікавила, пояснює пані Ірина: «Зараз усі багато говорять про штучний інтелект. Про те, що є соціальні мережі і база даних і особисті дані людей. Вони десь накопичуються і дуже важливо, щоб це не було використано проти людини. І штучний інтелект, і системи, що здатні до самонавчання*

Наскільки вони безпечні, наскільки вони гуманні і яка взагалі роль людини у майбутньому? Тобто ми підтримали такі проекти, які допомагають дивитись далеко вперед. Але поряд з цим і такі проекти, які вивчають наше минуле. Це для того, щоб зрозуміти історичну ретроспективу, якими ми були, що було закладено і що ми зараз маємо в нашому соціальному житті. Є і філософські проекти і проекти кафедри психології, де викладач та студенти цілий рік вивчали проблему буллінгу*

Такий досвід співпраці з університетом меценати вважають корисним та плідним. Те, що напрацьовано разом з УКУ, може стати зразком для співпраці і з іншими провідними та не корумпованими вишами, які надають студентам сучасні знання і сприяють розвитку науки, молоді та суспільства. Благодійний фонд «Повір у себе» завжди відкритий до нових пропозицій.

Залишити відповідь