«Потрібно навчитися не просто бігти марафон, а жити у новому контексті»

13 вересня 2022

Співзасновниця благодійного фонду «Повір у себе» Ірина Іванчик взяла участь у дискусії «(Життє)стійкість після перемоги: безпекові виміри суспільного життя українців».

Ірина Іванчик

Дискусія «(Життє)стійкість після перемоги: безпекові виміри суспільного життя українців» відбулась у Львові 10 вересня у межах Днів УКУ. Зустріч стала четвертою із серії конференцій для аналітичних спільнот, що мають на меті обговорити уроки теперішньої війни, окреслити перспективи суспільних, політичних, економічних і культурних змін та визначити ціннісні підвалини майбутнього оновлення країни. Реалізація ініціативи відбувається у межах спільного проєкту Українського католицького університету та НУ «Києво-Могилянська академія».

У центрі уваги 4-ої конференції постали насамперед питання внутрішніх проблем й напруження в Україні, від вирішення яких залежить забезпечення мирного співжиття її громадян та взаємини із сусідами.

Про травми минулого і безпеку майбутнього, українська ідентичність, релігійний мир, фронтир і добросусідство говорили учасники на протягом тематичних панелей.

Ірина Іванчик, засновниця благодійного фонду «Повір у себе»: «Ми бачимо, що стираються грані між різними групами – вони починаються об’єднуватися та кристалізуватися як українське суспільство. Коли на передовій викладач проводить онлайн-лекцію своїм студентам, то його побратими також слухають цю лекцію. І вони бачать, як взагалі виглядає цей труд. Це показує стирання меж і кордонів, які були до війни. Формується одна єдина спільнота, яка працює на українські процеси. Те, що відбувається під час війни – є лабораторією для нас: як ми можемо новий досвід, нову модель співпраці зафіксувати і не загубити після перемоги? Щоб ці кордони, які інституції раніше вибудовували навколо себе, залишались відкритими. Ми маємо зробити ідеологію наближення маленькими кроками до великої цілі основою нашого життя. Потрібно навчитися не просто бігти марафон, а жити у новому контексті»

Повна інформація про подію: https://ucu.edu.ua/news/zhyttye-stijkist-pislya-peremogy-pidsumky-4-oyi-iz-seriyi-vizijnyh-zustrichej-uku-ta-naukma/

Наступна конференція із серії візійних зустрічей запланована у Києві. 

Поділитися

SUPPORT the fundSUPPORT the fund